Wycieczki do Pragi

Wycieczki do Pragi

Gdzie koniecznie powinni się wybrać turyści wędrujący po czeskiej stolicy? Miejsc, które warto odwiedzić w czasie takiej wycieczki jest sporo. To najlepiej nam powie przewodnik miejski. Ale jeśli go nie mamy musimy sobie radzić sami. Praga to wiele malowniczych placów, placyków i uliczek, przy których czekają na turystów wspaniałe skarby architektury. Praga to dla wielu osób Hradczany i Stare Miasto ze wspaniałym rynkiem. Ciekawe miejsce czekaj jednak i na tych turystów, którzy w czasie swej wycieczki po czeskiej stolicy wybiorą się na teren Nowego Miasta.
Praga to super miejsce na wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe.

Wycieczki do Pragi
Wycieczki do Pragi

Praskie skarby. Na placu Wacława

Tu koniecznie trzeba wybrać się na plac Wacława. Plac ten w istocie jest dużą, szeroką aleją, która urzeka klombami kwiatów oraz licznymi drzewami. Jest to miejsce urocze i pełne wspaniałej zieleni, choć historia palcu jest znacznie mniej wesoła. Dawniej było to miejsce wykonywania egzekucji, a charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu były szubienice. W połowie XIV wieku, a więc w czasach powstawania Nowego Miasta, plac ten stał się znany jako Koński Targ. Aż do XIX wieku obecny plac Wacława służył przede wszystkim handlarzom, a choć asortyment oferowanych tu towarów stale się poszerzał, nazwa Koński Targ pozostawała nazwą aktualną. Do dziś plac ten znany jest jako miejsce uroczystych targów i jarmarków, szczególnie jarmarków bożonarodzeniowych. Jest ów plac jednocześnie miejscem atrakcyjnym dla turystów, zatem liczne wycieczki spacerujące z przewodnikiem w jego rejonie nikogo nie powinny zdziwić. Jakimi atrakcjami może się pochwalić Praga w tym miejscu?

Wycieczki do Pragi
Wycieczki do Pragi

Bez wątpienia jednym z najważniejszych obiektów wzniesionych przy placu Wacława jest okazały gmach Muzeum Narodowego. To ciekawy przykład budownictwa XIX wieku oraz stylu neoromańskiego. To jednocześnie wielka atrakcja dla tych, którzy w czasie wycieczki po mieście chcą lepiej poznać nie tylko Pragę, ale i całe Czechy. Obok muzeum czeka kolejny ciekawy obiekt. To konny pomnik Wacława – czeskiego króla, który został uznany za świętego. Innym skarbem architektury, na który w czasie spaceru po placu Wacława warto zwrócić uwagę, jest hotel Europa z początków XX wieku. znany jest on jako miejsce wytworne, a już sama jego elewacja zachęca potencjalnych gości do tego, by noclegi zarezerwować właśnie w jego murach.
Praga to świetne miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy, czy wycieczki szkolne. Miasto dysponuje olbrzymią bazą noclegową i gastronomiczną.