Wycieczki do Budapesztu

Wycieczki do Budapesztu

Jest miastem wyjątkowym, a jego zwiedzanie zwłaszcza z przewodnikiem to wspaniała przygoda dla każdego miłośnika podróży. Budapeszt to stolica i najważniejsze miasto, jakim mogą nas oczarować Węgry. To ciekawy kierunek wycieczki dla każdego miłośnika historii i pięknej architektury. Jakie atrakcje na terenie tego miasta zasługują na szczególne wyróżnienie? Oto kilka zabytków, na których warto się skoncentrować w chwili, gdy nie ma się zbyt wiele czasu na zwiedzanie Budapesztu, a mimo to chce się poznać jego najważniejsze atrakcje.

Wycieczki do Budapesztu
Wycieczki do Budapesztu

Skarby węgierskiej stolicy: Budapeszt

Baszta Rybacka to jedna z najważniejszych atrakcji węgierskiej stolicy. To również jedna z najsłynniejszych baszt, jakimi mogą się pochwalić Węgry. Jest to zabytek, którego w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. To wyjątkowe miejsce stanowi część dawnych fortyfikacji Budy, choć dla współczesnych turystów jest to przede wszystkim jedna z ciekawszych perełek węgierskiej architektury. W jej rejonie na wyróżnienie zasługuje także gotycka katedra Św. Macieja, uznawana za jeden z najważniejszych zabytków sakralnych na Węgrzech. Miłośników kultury żydowskiej może oczarować dzielnica żydowska, na terenie której zabytkiem wyjątkowo cennym jest Wielka Synagoga Dohanyi Utca. To, co można obecnie podziwiać, w dużej części stanowi już powojenną rekonstrukcję. Synagoga ta została poważnie zniszczona w czasie wojny, na szczęście dziś znów cieszy nasze oczy wspaniałą architekturą.

Wycieczki do Budapesztu
Wycieczki do Budapesztu

Zwiedzanie Budapesztu

Bazylika Św. Stefana to kolejny zabytek, którego w czasie wycieczki po Budapeszcie nie można pominąć. Biura podróży podkreślają, że ta budowla sakralna to wyjątkowe miejsce dla każdego turysty. Warto tu również podkreślić, że potężna kopuła tej bazyliki jest jednym z najlepszych punktów widokowych w mieście, a podziwiany z niej Budapeszt prezentuje się wspaniale. Budapeszt może się też pochwalić niezwykłym zabytkiem związanym z komunikacją. Jest nim najstarsze (zaraz po Londynie) metro w Europie. Które ze względu na swój niepowtarzalny charakter zostało wpisane na listę UNESCO. A gdzie można odpocząć? Zielenią i spokojem może oczarować nas Wyspa Małgorzaty. Oraz Varosliget – jeden z najpiękniejszych parków, jakimi mogą się pochwalić Węgry.

Wycieczki do Budapesztu
Wycieczki do Budapesztu

Budynek Parlamentu, Plac Bohaterów oraz most Szechenyi to kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po węgierskiej stolicy warto poświęcić nieco więcej uwagi. To dzięki nim biura podróży pokochały węgierską stolicę, to one przyciągają tu turystów z całej Europy. Budapeszt to idealne miejsce na wyjazdy integracyjne czy imprezy firmowe. Jest to też cel wielu wycieczek szkolnych. Z Wrocławia do Budapesztu jest około 600 kilometrów więc można w miarę szubko dojechać autokarem. Natomiast z Warszawy do Budapesztu jest dalej, więc jeśli planować podróż to raczej samolotem.